KILOMERTY PO ZDROWIE, CZYLI BIKEMARATON W MIĘKINI!

ZAPRASZAMY DO CIEKAWEJ RELACJI Z WYŚCIGU AUTORSTWA PANI JOANNY KAMIŃSKIEJ!

W sobotę 8 kwietnia odbyła się oficjalna inauguracja sezonu kolarskiego 2017. Drużyna KuchnieQ MTB Team, którą SAMED wspiera w sportowych zmaganiach, wzięła udział w pierwszej edycji cyklu Bikemaraton w Miękini pod Wrocławiem.Wyścig ukończyło 1887 z czego 5 osób to członkowie naszej drużyny. Najmłodsza zawodniczka Paulina również z dumą reprezentowała barwy drużyny w wyścigu dla dzieci (120 uczestników).

Nasza drużyna składa się z 6 osób i Paulinki:

Viola – kategoria K5 (kobiety po pięćdziesiątce)

Zbyszek – kategoria M5 (analogicznie)

Mariusz – kategoria M4 (mężczyźni od 41 do 50 roku życia)

Asia (czyli ja) – kategoria K3 (kobiety od 31 do 40 roku życia)

Paweł B. – M3

Paweł O. –  M3

W wyścigach są zazwyczaj 3 dystanse:

MINI – najkrótszy około 25km

MEGA – średni około 50km

GIGA – najdłuższy około 75km

Każdy jest klasyfikowany indywidualnie w kategorii Open (bez względu na wiek) z podziałem na długość dystansu i płeć. Wspólnie reprezentujemy rodzinę (Bubnowscy) i drużynę (KuchnieQ).

W Miękini warunki były bardzo trudne. Deszcz padający w poprzednich dniach rozmiękczył ziemię i jeździliśmy po błocie. Na szczęście humory dopisywały nam do samego końca mimo chłodu i brudu:)

Godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii. I to bez większego wysiłku! Czy może być przyjemniejszy sposób na utrzymanie ładnej figury? Do tego dochodzą efekty zdrowotne, które daje nawet półgodzinne pedałowanie. Pobudzone do pracy mięśnie pobierają zapasy energii z komórek tłuszczowych, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale też normalizuje się poziom cukru we krwi.

Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobrego”. Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dzięki temu poprawia się ogólna wydolność organizmu. Wzrasta wytrzymałość i siła mięśni (szczególnie łydek i ud).

Dzięki rowerowym wycieczkom staniesz się bardziej odporny na zmęczenie, a do tego dużo lepiej zniesiesz sytuacje stresowe. W dodatku jazda na rowerze da ci możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się i prawdziwego odprężenia. I co ważne – jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, niemal bez ograniczeń. Jedynymi przeciwwskazaniami do jazdy na rowerze są poważne schorzenia układu krążenia oraz zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa.Na sam koniec przedstawiam nasze osiągnięcia:Zbyszek – 11 miejsce w M5, 254 w open (na 1084 startujących) na dystansie MINIMariusz – 16 miejsce w M4, 84 w open (na 112 startujących) na dystansie GIGAAsia (czyli ja) – 21 miejsce w K3, w open 571 (na 1084 startujących) na dystansie MINIPaweł B. – 41 miejsce w  M3, 81 miejsce w open (na 695 startujących) na dystansie MEGAPaweł O. –  149 miejsce M3, 459 w open (na 1084 startujących) na dystansie MINI

Scroll to Top