BIKE ADVENTURE, CZYLI KOLEJNE KILOMETRY PO ZDROWIE!

Minął kolejny miesiąc sezonu rowerowego. W tym czasie najważniejszą imprezą dla drużyny  wspieranej przez SAMED, był etapowy wyścig Bike Adventure odbywający się w okolicach Szklarskiej Poręby. Wyścig składał się z 4 etapów. Dwa pierwsze po Rudawach Janowickich, dwa ostatnie już w Karkonoszach na terenie Parku Narodowego. Drużynę MebleQ MTB Team reprezentowało trzech zawodników:
Paweł B (M3), Mariusz (M4) oraz Paweł O. (M3). Wyścig odbywa się na dwóch dystansach:
– FUN – łącznie 113km oraz 2460m w pionie
– PRO – łacznie 230km oraz 6880m w pionie
Paweł B. oraz Mariusz, jako wprawni i doświadczeni zawodnicy, zmierzyli się z dłuższym dystansem PRO. Paweł O. debiutował na dystansie FUN.

Trasa była trudna technicznie i bardzo wymagająca kondycyjnie. Nie obyło się bez upadków i defektów sprzętu ale cała trójka otrzymała na mecie medal i tytuł FINISHERA.
Paweł B. zajął 12 miejsce w swojej kategorii (M3) pokonując trasę w czasie łącznym 12h17min13s, Mariusz dłużej cieszył się widokami pięknych Karkonoszy – 14h22min45s zajmując 13 miejsce w kategorii M4. Paweł O. w swoim debiucie pokonał trasę w czasie 9h39min5s.

Podczas urlopu nad Morzem Bałtyckim Mariusz wziął udział w Maratonie Rowerowym Pomorza Środkowego i zajął 3. miejsce w swojej kategorii.